İrfan DİNÇ

Çankırı Belediye Başkanı

#

1964 doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Çankırı’da, yükseköğrenimini ise 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı.Üniversite eğitiminin ardından siyasi hayata atılan Dinç, Çankırı’da kısa bir süre ticari faaliyetlerde bulundu.

1996 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in danışmanı olarak göreve başlayan İrfan Dinç, ardından Büyükşehir Belediyesi Metropol A.Ş.de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı üç yıl içerisinde Ankara’da birçok rekreasyon alanı, köprülü kavşak çalışmalarının altına imzasını attı.

1989-1996 yılları arasında Refah Partisi'nde İl Müfettişliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’den Belediye Başkanı seçildi.İrfan Dinç, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nin ardından üçüncü kez seçilerek Belediye Başkanı olarak görevine devam ediyor. 10 yıldır Belediye Başkanlığı sürecinde aktif performans sergileyen Dinç; değişimi, yeniliği, gelişimi ve şeffaflığı öne çıkararak belediyecilik anlayışını değiştirmiş ve Çankırılılardan 3. kez güven oyu alarak Çankırı Siyasi Tarihi'ne adını yazdırmıştır. Dinç, evli ve üç çocuk babasıdır.