BAŞKAN'IN MESAJI

13 Ocak 2012 tarihinde kurulmuş olan Belediye Başkanları Birliğimiz, yaklaşık 5 yıldır faaliyet göstermektedir. Yerel yönetimlerde görev yapmış ve yapmakta olan belediye başkanları arasında dostluğu; sosyal, kültürel, fikri ve manevi dayanışmayı sağlamak, üyelerin bilgi ve deneyimlerinden toplumu yararlandırmak için bilimsel ve kültürel faaliyette bulunarak, siyasal kültür ortamının gelişmesini, yerel yönetim geleneklerinin yerleşmesini ve yerel yönetim demokrasimizin güçlenip devamlılığını temin ve üyelerimizin dışında yerel veya ulusal düzeyde toplumun ihtiyaç ve sorunlarına yönelik çözümler üreterek ve toplumsal gelişmeye katkı sağlamak ve de derneğin amaç edindiği hizmetler herkesin yararına açık olacak belirli yöre veya kitleye hizmetle sınırlı olmayacak olup bu amaç ile kurulmuştur.

Belediye Başkanları Birliğimiz; belediye başkanlarının dayanışmasının sağlanması, tecrübe paylaşımı belediye başkanlarının ve emeklilerinin yaptıkları göreve uygun hayat standartlarının sağlanması, için uygun özlük haklarına kavuşması, belediye başkanlarının eğitimi gibi konularda çalışmalar yürütülmektedir. Belediye Başkanları Birliğimizce çıkarılan ‘Başkanlar’ adlı bir yayın organı bulunmaktadır. Ayrıca ‘Belediyeler İçin Finansman Kaynakları’ adlı bir kitap çıkarılmış ve tüm belediyelere ücretsiz gönderilmiştir.

BAŞKAN'IN ÖZGEÇMİŞİ

1964 Yılında Karabük'te doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Karabük'te tamamladı. 1986 Daha sonra K.T.Ü. Orman Fakültesini bitirdi. 2000 - 2002 Yılları arasında Yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

1997 - 2003 Yılları arasında Karabük Orman İşletme Müdürlüğü yaptı. Bu süre içerisinde iki kez Karabük'te yılın bürokratı seçildi. Orman Spor Kulübü’nü kurdu ve üç yıl başkanlığını yaptı. Ayrıca iki dönem Karabük spor Yönetim Kurulunda İcra Kurulu Üyeliği yaptı.

3 Kasım 2002 Tarihinde bu görevinden, Genel Seçimlerinde AK Parti milletvekili Aday Adaylığı için ayrıldı. Daha sonra Orman Bakanlığı Doğa koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atandı.

2003 Yılı sonunda bu görevinden ayrılarak, Karabük Belediye Başkanlığı’na aday oldu.

28 Mart 2004 Yerel Seçimleri sonunda Karabük Belediye Başkanlığı’na seçilen Hüseyin ERER, evli ve bir çocuk babasıdır 2009 Mayısından itibaren orman bakanlığına geri dönerek çalıştı. Halen Karabük İktisadi Kalkınma ve Sosyal Dayanışma Vakfı Genel Başkanlığı ve Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

BAŞKAN'IN FOTOĞRAFLARI

You have not choosen a fileset, or there's no files in the set you have choosen.