Hüseyin ERER

(Karabük E. Belediye Başkanı)

1964 Yılında Karabük'te doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Karabük'te tamamladı. 1986 Daha sonra K.T.Ü. Orman Fakültesini bitirdi. 2000 - 2002 Yılları arasında Yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

1997 - 2003 Yılları arasında Karabük Orman İşletme Müdürlüğü yaptı. Bu süre içerisinde iki kez Karabük'te yılın bürokratı seçildi. Orman Spor Kulübü’nü kurdu ve üç yıl başkanlığını yaptı. Ayrıca iki dönem Karabük spor Yönetim Kurulunda İcra Kurulu Üyeliği yaptı.

3 Kasım 2002 Tarihinde bu görevinden, Genel Seçimlerinde AK Parti milletvekili Aday Adaylığı için ayrıldı. Daha sonra Orman Bakanlığı Doğa koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atandı.

2003 Yılı sonunda bu görevinden ayrılarak, Karabük Belediye Başkanlığı’na aday oldu.

28 Mart 2004 Yerel Seçimleri sonunda Karabük Belediye Başkanlığı’na seçilen Hüseyin ERER, evli ve bir çocuk babasıdır 2009 Mayısından itibaren orman bakanlığına geri dönerek çalıştı. Halen Karabük İktisadi Kalkınma ve Sosyal Dayanışma Vakfı Genel Başkanlığı ve Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.