MİSYONUMUZ

Belediye Başkanları görev süreleri içinde kendilerini adeta beldesine belde halkına hizmet adar. Gece gündüz can siperine çalışır. Ancak; bu arada kendisini, ailesini, kendi geleceğini, çocuklarının geleceğini adeta unutur. Bir gün başkanlık bittiğinde gerçeklerle yüzleşir ve bir bakarlar ekonomik açıdan felç olmuş. Mali mülkü adeta sahipsiz kaldığı için perişan olmuş, çocuklarının okulları açısından sıkıntılı durumlar oluşmuştur.Böylelikle aile huzuru bozulmuş bir durumla karşı karşıya kalırlar.

Emekliliği hak etmiş ise, özellikle 2008’den sonra belediye başkanı olanlar geçmişte emekli sandığı ile bağlantısı yoksa 1000-1200 TL emekli maaşına muhatap olduğu gerçeği ile karşılaşır. Ama toplum onu hala başkan gibi görür ve beklentileri de devam eder. 1000 TL’lik gelirle bunların hiç birine cevap veremeyeceği için yaşadığı yerden ayrılmak zorunda kalır.

Belediye başkanı görev yaparken de menfaatlerle karşı karşıya olduğu için belediye başkanlarına zorda kaldığı dönemlerde istişareye, desteğe ihtiyacı vardır. Aksi takdirde çok sayıda hukuki süreçle karşı karşıya kalır.Belediye başkanlarının bu durumlara düşmemeleri için dayanışma ve istişare imkanları ortaya sunarak belediye başkanlarının gelecekte hukuksal anlamda sıkıntı yaşamalarının önüne geçmek.

Belediye başkanlığı bittiğinde onuruna yaraşır bir hayat sürdürebilmesi için emeklilik şartlarının düzeltilmesi, Belediye başkanlığı bittikten sonra hukuksal sorunlarla karşı karşıya kalan başkanlara tecrübeler paylaşılarak destek vermek ve yalnız olmadığını göstermek için, mevcut ve eski belediye başkanlarının birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde olmalarını sağlamak için bu birlik kurulmuştur ve vardır.